ایا این کفش رنگ دیگری دارد؟

تفاوت عمده بین کفش ورزشی کودکان و بزرگسالان در این است که کفش کودک کنترل حرکتی کمتری را فراهم میکند تا پاهای کوچکتر آنها بدون مانع غیر طبیعی رشد و نمو خود را ادامه دهند. کفشهایی که خیلی تنگ هستند، میتوانند راه رفتن کودک شما را مختل کرده و باعث ایجاد مشکلاتی مانند انحراف ناخنهای پا شوند. هنگامی که کودکان نو پا در حال یادگیری راه رفتن هستند، باید تا حد ممکن با پاهای لخت یا با یک کفش نرم حرکت کنند تا بتوانند آنچه را که با پاهای خود لمس میکنند احساس کرده و قدرت عضلات را توسعه دهند. در این صورت ممکن است به کفش طبی احتیاج داشته باشید. چه به دنبال کفش ورزشی، کفش بوت، کفش مجلسی یا صندل باشید، مطمئناً کفش مناسب ارتوپدی را مناسب هر سنی برای پسران، دختران و کودکان نو پا پیدا خواهید کرد.

دکتر بهنام سلیمانی با ارایه خدمات ارتوزی، پروتزی و انواع ارزیابی ها و اندازه گیری ها برای مراجعان عزیز طی قریب به یک دهه سابقه با استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز و اسکنر های دقیق پا ، با افتخار مشغول خدمت رسانی به هم وطنان می باشد. در این گروه از افراد پاها دارای شکل و ظاهر طبیعی هستند و نیازی به استفاده از هیچ گونه وسیله محافظتی به منظور مراقبت از پاها در هنگام تحمل وزن بدن نیست. اگر بخواهیم با نگاه دقیقتری کفشها را معرفی کنیم باید گفت که کفشها از لحاظ وزنی بسیار سبک هستند و همچنین در مدلهای نرم و سخت و نیمه سخت ساخته میشوند تا بتوانند مورد پسند افراد مختلف با سلیقههای مختلف قرار گیرد از طرفی کفشها دارای مدلهای مختلف با کیفیتهای مختلف هستند. کفیهای طبی معمولاً برای افراد مبتلا به دیابت، افراد مبتلا به آرتروز و افرادی که پاهای آنها دچار بدشکلی است به کار برده میشوند.

یک جفت کفش ارتوپدی راحت ممکن است برای کسانی که از نوروپاتی دیابتی یا درد عصبی رنج میبرند نه تنها یک نعمت بلکه یک ضرورت مطلق باشد. ممکن است کودکان به اندازه کافی بالغ نباشند که بدانند مشکل پا تا زمانی که درد نادیده گرفته نشود، ممکن است تشخیص داده نشود و بنابراین ممکن است در اولین مرحله نتوانند آن را تشخیص دهند. نکته: ارتوزهای مختلفی برای مدیریت مشکل قوس زیاد کف پا وجود دارد. پزشک با شما و فرزندتان برای تهیه یک برنامه درمانی شخصی همکاری خواهد کرد. برخی از کفش ها سبب ایجاد درد در پا و آسیب به پا می شوند اما می توان با استفاده از کفش مناسب این مشکلات را برطرف کرد. درصد زیادی از مارکهای کفش، از پشتیبانی مناسب یا طراحی سالمی برای پای شما استفاده نمیکنند. بسیاری از کفشها به طور خاص برای پاسخگویی به نیاز کودکانی که نیاز به استفاده از بریس AFO و KAFO دارند، طراحی شده است.

پیوستگی قوزک پا، هنگامی که مفاصل کف پا یا پاشنه پا در طی مراحل توسعه نتوانند به درستی شکل بگیرند. KAFO ارتز پا و مچ پا است که تا زانو گسترش مییابد. توجه داشته باشید: بیشتر کفشهای ارتوپدی کودکان که دارای AFO هستند دارای KAFO نیز هستند. باکس انگشتان پا: کفش دارای جعبهای گرد برای انگشت پا است تا مانع از ساییدگی انگشتان پای کودکان شما در کنار کفش یا روی هم قرار گرفتن در قسمت دیگر شود. در بعضی موارد، قسمت بالای کف پا از ناحیه ساق پا لمس میشود. AFO (ارتز پا مچ پا) یک اصطلاح کلی برای هر بریس ارتوپدی است که بر روی پا و مچ پا پوشیده میشود. کفشهای ارتوپدی بچهها مجهز به کف پوش وسط و باکسهایی برای انگشتان پا و همچنین عمق اضافی برای راحتی استفاده در منازل هستند. سندرم تریور: همچنین به عنوان اپی فیز دیسپلازی شناخته میشود، این اختلال بر روی مفاصل استخوان تأثیر میگذارد و با رشد بیش از حد غضروف در انتهای آن (اپی فیز) یک یا چند استخوان بلند (استخوانهای کارپال یا تارسال) در دست یا پا مشخص میشود.