ایا این کفش رنگ دیگری دارد؟

اگر به یک مشکل پزشکی یا اختلال پا مبتلا هستید که مانع توانایی شما در خارج شدن و انجام آنچه دوست دارید میشود، کفشهای طبی ارتوپدی با ایجاد یک محیط راحت، حمایت کننده به پاها و کاهش درد و ناراحتی پا میتوانند به افزایش تحرک شما کمک کنند. اگر به تعدادی از بیماریهای پزشکی مبتلا هستید. به طور مثال اگر پنجه ی پای شما پهن است باید در هنگام خرید کفش حتما به پهن بودن پنجه ی کفش توجه کنید در غیر این صورت کفش طبی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. در طراحی کفش باید به این نکته توجه کرد که در آن امکان تهویه و جا به جایی هوا وجود داشته باشد و مانع از عرق کردن پا شود. پاها به نوعی بنیاد و ستون کل بدن محسوب میشوند، پس بروز هر نوع مشکلی می تواند تأثیر منفی بر کل اعضای بدن بگذارد، استفاده از کفش طبی مردانه مناسب مانع از بروز بسیاری از مشکلات در پا میشود.

صنعت مد، معمولا پشتیبانی و سلامت پا را نادیده میگیرد، به همین دلیل ممکن است شما پس از پوشیدن مدت زمان طولانی احساس ناراحتی و دردناک در پا کنید. اما برای هر شخص چه نوع کفش طبی زنانه مناسب است؟ اگرچه کفش طبی زنانه برای افرادی که دارای بیماری ها و مشکلات خاص از جمله درد مفاصل، مشکلات در ناحیه کف پا، درد ساق پا، وجود خار پاشنه، نداشتن قوس کف پا، مبتلایان به دیابت و غیره هستند، جنبه حیاتی دارد؛ اما پوشیدن کفش طبی زنانه به تمامی افراد توصیه می گردد. پاشنه سفت کفش طبی از اتیلین وینیل استات ساخته شده که پاشنه را به سمت بالا هدایت میکند تا به این ترتیب فشار کمتری به کف پا وارد گردد. باید به خاطر داشته باشید که نوع کفش طبی مورد استفاده با نوع مشکل کف پای شما مطابقت داشته باشد.

استفاده از کفش های نامناسب و تنگ باعث میشود تا جریان خون براحتی در پا انجام نشود و در نهایت باعث ایجاد زخم و عفونت در انگشتان، کف پا و سایر بخش های آن می گردد. به عنوان مثال قسمت فوقانی کفش طبی به نحوی طراحی میشود که فضای کافی در اختیار بونیون یا سایر اختلالات ایجاد شده در پا قرار بگیرد. این نوع کفشها میتوانند هرگونه درد مرتبط با از عصب را کاهش دهند و احساس بهتری را در بیماران مبتلا به نوروپاتی دیابتی ایجاد کنند. معمولاً استفاده از کفش طبی در افرادی که دچار مشکلات مرتبط با پا و مچ هستند و استخوانهای این ناحیه تناسب خوبی با هم ندارند و در هنگام راه رفتن دچار درد و ناراحتی میشوند توصیه میگردد.

استفاده از رویه جرم طبیعی در کفش طبی مردانه علاوه بر دوام به هنگام راه رفتن انعطاف بسیار خوبی دارد که در نتیجه باعث راحتی پا میشود. هنگام خرید کفش طبی باید دقت داشته باشید که کفش مورد نظر کاملاً اندازه پا باشد؛ زیرا اگر کفش شما تنگ یا گشاد باشد در هر دو حالت به هنگام راه رفتن احساس نارضایتی خواهید داشت به علاوه یک کفش طبی مطلوب باید انگشتان پا در آن بسیار راحت باشد به عبارتی جلوی کفش طبی نباید آن قدر تنگ باشد که انگشتان پا به هم فشرده شوند و نه آن قدر گشاد باشد که قسمت جلوی پا کاملا آزاد باشد زیرا در هر دو حالت پای انسان در کفش احساس راحتی نمیکند.