از بین بردن خط و خش از روی کفش ورنی

سطح کفشتان را با حرکات ریز و دایرهوار بمالید. همیشه یادتان باشد که بعد واکس زدن روی کفش های چرمی بعدش یک ماده روغنی روی کفش بمالید چون ممکن است واکس کمی کفشتان را خشک کند چون خشکی بیش از حد کفش باعث کاهش طول عمر کفش خواهد شد. کفش ورنی مردانه مورد تقاضای بسیاری از فروشگاه ها و مغازه هایی است که اجناس دامادی می فروشند. از هر چه که بگذریم در خرید کفش ورنی زنانه و مردانه این مدل است که اهمیت دارد. در مدلهای کفش ورنی مردانه نیز این رنگ مشکی است که همیشه طرفدار دارد. مورد استفاده قرار می گیرد یکی از رنگ های خاص این نوع کفش که بیشتر دخترانه می باشد قرمز است که پرفروش ترین رنگ کفش های ورنی می باشد . شما باید طیفی از سیاه خالص (یا هر رنگ ممکن برای چرم) تا یک درخشش سفید خالص را به کار ببرید.

در مرحله آخر با رنگ سفید گواش، درخشش ها را افزوده تا با دادن یک ظاهر پر جلا به سطح، کار را به پایان برسانید. در برخی موارد این امکان وجود دارد که کفش های وینیل یا چرمی را به کمک اسپری یا رنگ های پارچه ای رنگ کرد که در این موارد باید سطح کفش را تا پایه ی پارچه ای آن برسانید تا رنگ را به خود بگیرد. این رنگ ها معمولا با ترکیب اکریلیک لاتکس هستند و پایه آب داشته و در آن حل می شوند. برای تمیز و براق شدن کفش ها معمولا از واکس مخصوص استفاده می شود.

درضمن میتوانید از نشاستهی ذرت هم برای جذب لکههای روغنی استفاده کنید، اما باید ۷ تا ۸ ساعت صبر کنید تا روغن را بهطور کامل جذب کند. اگر لکههای روغنی روی کفشتان هست، کمی پودر تالک یا نشاسته روی آن بپاشید و بگذارید چند ساعت بههمان حالت بماند و سپس تمیزش کنید. دو تا سه ساعت بگذارید تا پودر، روغن را جذب کند. برس را بهآرامی و با حرکات رفتوبرگشت روی سطح کفش بکشید تا گردوخاکش را پاک کند. همهی سطح کفش و کنارههای آن را برس بکشید. در صورتیکه آموزش ویدیویی را ترجیح می دهید می توانید دوره ویدیویی آموزش جنسیت سازی در طراحی کفش را تهیه نمایید.

از یک مداد رنگی سفید برای نرم کردن و تشدید بازتاب های سفید استفاده نمایید. در مرحله اول با یک طراحی آزادانه و خطوط نرم شروع کنید و الگو های سایه را رنگ آمیزی نمایید. در این مرحله می توانید برای ایجاد جلوه ای براق یک ماژیک بی رنگ را روی کار به کار ببرید. برای صیقلی و نرم کردن هر بافت اضافی یک محو کن به کار ببرید. اما بافتها را بسیار نرم و صیقلی نگه دارید. در مورد کفشهای ورنی باید به شما بگوییم که بدون هیچ نگرانی مدل مورد علاقه خود را بخرید، اما پس از خرید چگونه کفش ورنی را گشاد کنیم؟