آیا زانو درد با استفاده از کفی و کفش طبی قابل درمان است؟

نصب یك قالب مناسب در كفشی با این مشخصات باعث می شود، فرد احساس كند كه در منزل نشسته و با غلتاندن پاهایش بر روی وردنه وریدهای پایش را استراحت می دهد. هر شخصی با مقدار مشخصی از یك لایه نرم در كف پای خود متولد می شود. در نوع عمومی، این كفی ها كار پمپاژ خون، تقسیم وزن بدن در سطح كف پا و جذب شوك ها را انجام می دهند و نوع پاهای خاص این كفی ها نیز برای 3 دسته از افراد، یعنی كسانی كه دارای خار پاشنه (زایده ای درقسمت جلوی استخوان پاشنه) هستند و هنگام راه رفتن، احساس درد در پاشنه می كنند یا افت قوس طولی پا دارند و همچنین برای استفاده، در بخش علمی تكمیلی در ارتوپدی و توانبخشی توصیه می شود. در ادامه به بررسی مشکلات رایج پا میپردازیم که با پوشیدن کفش ارتوپدی و طبی مناسب به بهبود یا جلوگیری از آن کمک می کنیم.

فضای انگشتها در آن کافی است و سیستم بازوبستهکردن آن راحت و سریع انجام میشود. کفش طبی چرم مردانه تبریز از بهترین کفشهای چرمی طبی است که توسط فروشگاه اینترنتی کفش چرمی کادا معرفی شده است. استفاده از کفش طبی به محافظت از انحنای پاها و سایر نقاط پا کمک خواهد کرد. كفی های مواج بیشتر برای رفع خستگی و جلوگیری از اعمال فشار به پاها استفاده می شوند و موارد استفاده درمانی آن ها محدود است و كفی های دیگر نیز بسته به نوع عارضه به صورت خاص مورد استفاده قرار می گیرند. كفش باید با رعایت اصول پزشكی ساخته شود و قالب طبی آن نیز توسط یك صنعت كار تهیه و در كفش تعبیه گردد.

در این کفش ها که در فصل گرما موجب تهویه مناسب هوا می شوند و از این نظر مناسب هستند اما باید از نظر ارگونومیک پا در هنگام حركت باید در انها لق نزند و در یك حالت پایدار و ثابتی بماند. در یك كفش مناسب، پاشنه و پنجه كفش باید گرد و خورده شود تا فشار را كم كند و انرژی زیادی از فرد هنگام راه رفتن گرفته نشود. كفش خریداری شده باید ویژگی های خاصی داشته باشد. هر محصول ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، مثلا اگر کفش پیاده روی را برای کوه نوردی می خواهید باید دنبال محصولات مقاوم بگردید اما مثلا اگر کفش را برای پیاده روی روزمره در خیابان می خواهید یک محصول سبک و راحت نیز می تواند کار شما راه بیندازد. کفش طبی باید سبک، ضخیم و دارای خاصیت الاستیکی برای جذب ضربه به خصوص در ناحیه پاشنه باشد و با ویژگی های کف و قوس کف پا متناسب باشد.

در کف کفش از داخل باید قوس هایی باشد که هماهنگ و متناسب با قوس های کف پا باشد . پس برای اینکه دچار دردسر نشویم باید با استراتژی جلو بریم. كفش تولید شده فضای مناسبی برای نصب كفی های طبی ندارند و از كفش بیرون می زنند. حدود 8 نفر از هر 10 خانم کفش هایی که دردناک اند می پوشند. را برای شما خانم های جوان و دختران خوش سلیقه امروزی آماده کرده ایم که از دیدن آن ها پشیمان نخواهید شد. این کفشها به گونه ای ساخته شدهاند که به تحریک جریان خون در پا منجر میشوند و به پایین آمدن تورم و مشکلات ناشی از آن در پای شما کمک میکنند. همینطور پاشنه این کفشها کوتاه هستند. به هیچ وجه کفش هایی با پاشنه یا کفی از جنس چوب یا MDF نپوشید ، حتی اگر این کفش ها طبی بودند. كفی ها از نظر شكل و ساختار نیز به انواع مختلف مثل كفی با حمایت كننده قوسی طولی، كفی با پد متاتارسال (برای صافی قوس عرضی و درد انتهایی استخوان كف پایی)، كفی با بالابر پاشنه (برای كسانی كه قد كوتاهی دارند) تقسیم می شوند.